دانلود(234- بهینه سازی هسته رسی سد های خاكی با استفاده از الگوریتم ژنتیك)

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان .234- بهینه سازی هسته رسی سد های خاكی با استفاده از الگوریتم ژنتیك. هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .//234- بهینه سازی هسته رسی سد های خاكی با استفاده از الگوریتم ژنتیك|50077675|ape35011646|

مشخصات نویسندگان مقاله بهینه سازی هسته رسی سد های خاکی با استفاده از الگوریتم ژنتیک

اکرم دیمی نیت - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های آبی، دانشگاه ارومیه
مجید منتصری - استادیار بخش آب، دانشکده کشاورزی، دانشگاه ارومیه
عباسعلی قزل سوفلو (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۴۳۶۲)
استادیار بخش عمران، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد


چکیده مقاله:

با توجه به مشکلات بهینه سازی تمام بدنه سد بطور همزمان و توصیه های موجود مبنی بر بهینه سازی هر کدام از اجزای سد بطور مجزا ، انتخاب هسته نفوذناپذیر بهینه ای که بیشترین تاثیر را درکاهش میزان تراوش و حفظ پایداری سد داشته باشد ضرورت می یابد. در این مقاله یک هندسه بهینه شده برای هسته رسی سدهای خاکی ارائه گردیده است، که علاوه بر دارا بودن شرایط خواسته شده دارای حداقل حجم ممکن برای مصالح هسته نیز باشد. برای دستیابی به این طرح از یک مدل تلفیقی که شامل مدل های ساده جدید تهیه شده به روش رگرسیون خطی و الگوریتم ژنتیکی می باشد، استفاده شده است. نتایج نشان می دهد که مدل های رگرسیونی عملکرد بسیار موفقی داشته اند و برنامه قادر به طرح بهینه ابعاد هسته رسی، تحت شرایط پایدار سد های خاکی می باشد.


کلیدواژه‌ها:

هسته رسی - سد خاکی - بهینه سازی - الگوریتم ژنتیک - مدل رگرسیونی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


دیمی نیت, اکرم؛ مجید منتصری و عباسعلی قزل سوفلو، ۱۳۸۸، بهینه سازی هسته رسی سد های خاکی با استفاده از الگوریتم ژنتیک، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (دیمی نیت, اکرم؛ مجید منتصری و عباسعلی قزل سوفلو، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (دیمی نیت؛ منتصری و قزل سوفلو، ۱۳۸۸)